top of page
  • Writer's picturePetra

Milý denníček, týždeň druhý

Je pondelok a moje minulotýždňové tajomstvo sa po slabošskom odtajnení zamotalo a visí na vlásku. Prvé poučenie tohto týždňa: Ak cítiš, že chceš mať tajomstvo, maj ho. Tajomstvo je posypané trblietkami a vonia mandarínkou. Realita bez tajomstiev je plná pondelkov.


V utorok večer si neviem spomenúť na jedinú vec, ktorú som dnes robila. S istotou viem, že som jedla. Áno, ráno som vstala a jedla. Potom prešiel nejaký čas, potom som jedla, potom som si chcela zdriemnuť, ale zobudil ma kuriér, a potom som jedla. Ale predsa! Bola som na prechádzke a cez cestu mi prebehla maličká lasička. Ryšavá s bielym podbradníčkom. Mohlo by to byť smutné, že som za celý deň zvládla akurát splniť svoje základné potreby a stretnúť lasičku. Ale mohlo by to byť aj veselé. Takže je to veselé.


Správne načasovanie je všetko. Keby si sa ma v stredu opýtal, ako veľmi mám rada svoju prácu, donútim ťa spočítať moje šedivé vlasy a utopím ťa vo svojej štvrtej šálke kávy.


Keby si sa ma vo štvrtok opýtal, ako veľmi mám rada svoju prácu, pobežím ti kúpiť tvoj obľúbený zákusok, žiarivo ti porozprávam o tom, ako veľmi mám rada svoju prácu, a budeme navždy kamaráti. Správne načasovanie je všetko.

V piatok sa Luk pod náporom pracovného stresu s chuťou a dobrovoľne podujal upratať povalu. Dielničky, šopky a pivničky plné nesúrodého bordelu sú zrejme naozaj akousi chlapskou oázou psychohygieny. Skoro by som mala chuť sa mu za to láskyplne smiať, ale nebudem. On sa mi tiež nesmial, keď som dnes agresívne kričala na pečené kura za to, že z neho nešlo odkrojiť krídelko.


V sobotu sme znovu trénovali, aké to je, keď človek trávi víkend obyčajne. Uvarí si kakavko, prečíta si knižku, povysáva. Ak dobre počítam, je tomu tak desať rokov, čo som naposledy zažívala takéto víkendy. Kým ma jar vytiahne von, vysteliem si kakavkom všetky bunky v tele.


V nedeľu som sa pomýlila a zobudila som sa o tretej ráno. Kým sa o päť hodín neskôr zobudil Luk, stihla som si pozrieť slušnú kopu rozprávok. A tak dnes, prerušovaná mikrospánkami, dojato dumám nad tým, aké je to veľké šťastie. Mať taký teplučký a vyladený domov, že v ňom môžeš tráviť aj ťažké noci, a bude to fajn.

Comments


bottom of page