top of page
  • Writer's picturePetra

Milý denníček, týždeň prvý


V pondelok bol jedenásty deň nového roku a mne sa rozsypali všetky predsavzatia. Také tie klasické. Cvič, nejedz to, píš a tak. Vôbec mi to nie je ľúto. Akurát to poukazuje na to, že nie som superhrdina, a to mi trošku ľúto je.


V utorok som sa strašne dobre vyspala a pokazila som to, len čo som rovno z pyžama hopsla do ľadovej sprchy. Ľadové sprchy sú ozaj fajn. Občas to ale nesadne a ty presedíš celý deň na radiátore ako zmoknutá ponožka. Pri zaspávaní som si predsavzala, že začnem doma vyzerať ako pekná žena. Akože si na seba dám niečo, čo mi svedčí, učešem sa a upravím si obočie. Deň čo deň. Budem veľmi márnivá, keď na ceste za dokonalým domácim outfitom vyhádžem celý šatník?


V stredu nám doma netečie voda, zato nám cez pokazené strešné okná tečie domov bývalý sneh. Okolnostiam navzdory som usmievavá, nevídane pracovitá, chystám sa na prechádzku a uvarila som strašne dobrú omáčku. Úplne pekná zatiaľ nie som, ale učesala som sa. Keby moja nálada dávala zmysel, bolo by to jednoduchšie.


Už dlho, predlho som nevidela svoje kľúče od bytu. Načo aj, všakže. Je štvrtok, 14. január. Myslím, že naposledy som s nimi bola v kontakte okolo Vianoc. Síce pre ne nenachádzam žiadne využitie, ale som zodpovedný dospelý a hľadám. Našla som kopu gumičiek do vlasov, kľúče od domu, v ktorom už nebývam, a brožúru o tradičnej čínskej medicíne. Zhnijem vo vlastnej posteli, ale s fajn copíkom a čakrami v rovnováhe.


V piatok som sa učila udržať tajomstvo a v sobotu som ho celá spokojnučká úplne každému povedala.


V nedeľu som so záujmom pozorovala, ako sa Luk učí odpočívať. Pri poobednom uždibovaní čokoládky som si na teplákoch napočítala štyri škvrny a spomenula som si, že chcem byť doma pekná.


Tento týždeň môj manžel znechutene zistil, že keď mi na zem kvapne voda, utriem ju ponožkou. Som v úprimnom šoku, že existujú aj ľudia, ktorí to nerobia, a že som si jedného z nich vzala. Odhliadnuc od toho už dlhšie dumám, či som sa aspoň trochu vyvinula od čias, kedy som sa v detskej izbe váľala po koberci a nútila panáčikov z kindervajec, aby sa so mnou hrali na daňový úrad.


Možno trošku.


Kúpila som si kyselinu hyalurónovú.

Comments


bottom of page